MERSİNCUP ATP CHALLENGER - 2015

Türkiye Tenis Federasyonu katkılarıyla Mersin Tenis Yelken ve Yüzme Kulübü organizatörlüğünde  toplam 42,500 euro ödüllü  Mersin cup  ATP Challenger Tenis Turnuvası Mersin Olimpiyat Tenis Kompleksi  kortlarında 19 nisan pazar günü oynanan final maçının ardından yapılan ödül töreni ile sona erdi  

Dünya sıralamasında ilk sıraları zorlayan elemeler dahil 28  Ülkeden, 124 tenisçi, Kulübümüzün organize ettiği  Mersin cup ATP CHALLENGER Turnuvasına başvurusunu yapmış ve  yapılan eleme maçlarının ardından 20 ülkeden single ve double olmak üzere  64  oyuncu ana tabloya  katılmıştır.

Türkiye tenis takviminin  en önemli organizasyonlarından olan  Mersin cup ATP Challenger Tenis Turnuvasında  Milli Tenisçimiz  Marsel İlhan final oynama başarısı göstermiş ve dünya sıralamasındaki yerini 95 den  84 yükseltmiştir.

Daha önce  yapılan Mersin cup  ATP Challenger Tenis turnuvalarında şampiyon olan Portekiz’li  Joao SOUSA  Dünya sıralamasında 42. sıraya Çek Cumhuriyet’inden Jiri VESELY  77, sıraya Bosna hersek’li Damir DZUMHUR  92. sıraya ve son 2015 şampiyonu  Belçikalı  Kimmer  COPPEJANS 124. sıraya kadar yükselmiştir. 

Mersin cup ATP Challenger Tenis Turnuvası  eleme ve ana tablo maçları ile 9  gün sürmüş olup  turnuvamıza  tüm tenis severler ve Mersin Halkımız yoğun ilgi göstermiştir. 

Organizasyonun düzenlenebilmesi için desteğini esirgemeyen, T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay KILIÇ'a  , Mersin Valimiz Sayın Özdemir ÇAKACAK' a,   Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Burhanettin  KOCAMAZ’a, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Sayın Cengiz DURMUŞ’a  ve Yönetimine, Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne, Ana sponsorlarımız,  Mersin Deniz Ticaret Odası’na,  Mersin Uluslararası Liman İşletmesi’ne, Koluman Motorlu Araçlar A.Ş Mercedes-Benz ,Bridgestone – Lassa ve Necer  Yapı Mühendislik  A.Ş, ayrıca maddi manevi desteğini esirgemeyen tüm kurum ve kuruluşlara  teşekkür eder, sevgi ve saygılarımızı sunarız. 
MERSİNCUP - 2015 FİKSTÜR