MERSİNCUP ATP CHALLENGER - 2014

Türkiye'nin ve Mersin'in 25 yıllık sembolü olan Mersin Tenis Yelken ve Yüzme Kulübü organizasyonluğunda    42.500 € ödüllü, iki yıl üst üste yapılan turnuvaların,  bu yıl 3.cüsü ve   64.000 € ödüllü Mersincup3 Challenger Tenis Turnuvası 7 / 13 Nisan 2014 tarihleri arasında  Mersin Olimpik Tenis Kompleksi  kortlarında yapılacaktır. 

 2012 ve 2013 yıllarında yapılan 42,500 € ödüllü Mersincup3 ATP Challenger  turnuvalarındaki başarımızdan dolayı, bu yıl ilk defa  ödül miktarı ATP Challenger Tour tarafından 64,000 € 'ya yükseltilmiş ve bu turnuvadaki başarımız  Mersin Tenis Yelken ve Yüzme Kulübü olarak  tescillenmiştir.
 
Türkiye tenis takviminin  en önemli organizasyonlarından olan  Mersincup3 Challenger Tenis Turnuvası 5 / 6 Nisan tarihlerinde elemeler ve ardından 7 Nisan Pazartesi günü ana tablo maçları ile  Mersin Olimpik Tenis Kompleksi  kortlarında başlayacaktır. Bu Turnuvada Milli Tenisçimiz  Marsel İlhan’ın yanı sıra diğer Türk Milli Takım oyuncularımızda katılacak ve Dünya sıralamasında üst basamaklara girmek  için ter dökeceklerdir. 

 Mersincup3 Challenger Tenis turnuvası Grand Slam Turnuvası olan,  Roland Garros öncesi bu turnuvaya  hazırlık ve toprak korta alışma aşamasında Dünya çapındaki oyuncular için büyük önem taşımaktadır. Bu sayede Mersinimize Dünya sıralamasında ilk  100’ e girme çabasında olan oyuncular gelmektedir. Bu  yılın ilk toprak kort turnuvası olması dolayısı ile önemi büyüktür.
 

Daha önce Mersincup  Challenger Tenis turnuvalarında şampiyon olan Portekiz’li  Joao SOUSA  Dünya sıralamasında 42. sıraya  ve Çek Cumhuriyetinden Jiri VESELY  77. sıraya kadar yükselmiştir. 

Dünya sıralamasında ilk sıraları zorlayan 33 Ülkenin, 105 Ünlü tenisçisi, Kulübümüzün organize ettiği  ATP CHALLENGER Turnuvasına katılmak üzere başvurusunu yapmıştır.

 
64.000 € ödüllü  Mersincup3 Challenger Tenis Turnuvası  eleme ve ana tablo maçları ile 9 gün sürecek olup,  turnuvamıza  tüm tenis severleri ve Mersin Halkımızı Mersin Olimpik Tenis Komleksi  kortlarına ücretsiz olarak izleyemeye bekliyoruz. 

Organizasyonun düzenlenebilmesi için desteğini esirgemeyen, T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay KILIÇ'a  ,  Mersin Valimiz Sayın Hasan Basri GÜZELOĞLU'na,   Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Burhanettin  KOCAMAZ'a, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Sayın Osman Tural ve Yönetimine, Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne, ana sponsorlarımız Mersin Ticaret Sanayi  Odası’na,  Mersin Deniz Ticaret Odası’na,  Mersin Uluslararası Liman İşletmesi’ne, Koluman Motorlu Araçlar A.Ş Mercedes-Benz ve Bridgestone'a ayrıca maddi manevi desteğini esirgemeyen tüm kurum ve kuruluşlara  teşekkür eder, sevgi ve saygılarımızı sunarız. 
MERSİNCUP - 2014 FİKSTÜR