MERSİN SEVGİ EVLERİ TENİS EĞİTİM PROJEMİZ 3. YILINDA

Şampiyon Tenisçi Mersin’den sloganıyla Mersin Uluslar arası Liman işletmeleri  işbirliği ile 17 Temmuz 2017 de  başlattığımız Tenis eğitim projemizin   3. Yılını (4/07/2019) bugün yeniden başlattık.

2017 yılında Sevgi Evlerinden  8/12 Yaş grubunda  12 erkek oyuncu tespit ederek, başlattığımız Tenis eğitim projemizi Yaklaşık 1 yıl sonra 25 Mayıs 2018 de  ise yine 8/12 yaş grubunda  8 kız oyuncumuzu da bu projemize dahil ederek,daha kapsamlı hale getirdik ve hedefimizi büyüttük.

Başarılı geçen iki yılın ardından Bugün toplam 18 Sporcu çocuğumuzla Tenis eğitim projemizin meyvelerini yakın zamanda alacağımız inancıyla yeniden toplanmış bulunuyoruz.

Bu Sporcularımızın 1 Yıl boyunca   Malzeme ve diğer ihtiyaçları Mersin Uluslar arası Liman işletmeleri tarafından karşılanmakta olup Haftada  3  saat  Tenis eğitimleri de Kulübümüz bünyesinde hizmet veren Mersin Tenis Akademisi Antrenörleri tarafından verilmektedir.  

Ülkemize  ve şehrimize dünyaca ünlü bir tenisçi kazandırma amaçlı hazırlanmış  olan bu projenin asıl amacı sporcularımızın sponsor katkıları ile kulübümüzde ve şehrimizde yollarına devam edebilmesidir.

Kulübümüz tarafından daha önce  bir çok başarılı sporcu yetiştirilmiş ancak bu çocuklarımız maddi olanakları olmadığından  tenisten uzaklaşmış yada  lisanslarını başka şehirlerdeki kulüplere taşımışlardır.Bu da şehrimiz ve kulübümüz için büyük kayıp olmuştur. Ama sponsorlarımızın  destekleri  sayesinde bunu tersine çevirerek şehrimiz ve kulübümüz adına Milli Takıma oyuncu yetiştireceğimize inancımız tamdır.

Bu anlamda şehrimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlara sizlerin aracılığı ile kulübümüze ve sporcularımıza sponsor olarak destek olmaları için buradan çağrı yapıyoruz.

Bu projemize  ve kulübümüze destek veren Başta Mersin uluslar arası Liman işletmelerine ve tüm kamu kurum ve kuruluşlara teşekkür eder,saygılarımızı sunarız. 

4 TEMMUZ 2019

 

 https://www.haberturk.com/mersin-haberleri/70278607-metik-ve-mipten-sevgi-evlerinde-kalan-cocuklara-tenis-egitimi    

https://www.iha.com.tr/mersin-haberleri/metik-ve-mipten-sevgi-evlerinde-kalan-cocuklara-tenis-egitimi-2348736/                   

https://www.sabah.com.tr/guney/2019/07/07/sevgi-evlerinde-tenis-egitimi