MERSİN SEVGİ EVLERİ TENİS EĞİTİM PROJEMİZİ YENİDEN BAŞLATTIK .

Şampiyon Tenisçi Mersin’den sloganıyla 2017 yılında Mezitli Çocuk  Evlerinden   seçtiğimiz 12 Erkek çocuğumuza  bu yıl Mersin Çocuk evlerinden  8/12 yaş grubundaki   7  Kız çocuğumuzu da   ilave ederek toplam 19  Sporcu çoğumuzla Tenis eğitim projemizi yeniden başlattık.

Mersin Uluslar arası Liman işletmeleri sponsorluğundaki bu projemizde  Sevgi Evlerinden  8/12 Yaş grubunda  12 erkek oyuncumuzla  Tenis eğitim projemizi değerli basınımızın da katılımı ile  birincisini 17 Temmuz 2017 de başlatmıştık.

Yaklaşık 1 yıl sonra 25 Mayıs 2018 de  ise yine 8/12 yaş grubunda 9 kız oyuncumuzu da bu projemize dahil ederek,daha kapsamlı hale getirdik ve hedefimizi büyüttük.

Bu Sporcularımızın 1 Yıl boyunca   Malzeme ve diğer ihtiyaçları Mersin Uluslar arası Liman işletmeleri tarafından karşılanmakta olup Haftada  3  saat  Tenis eğitimleri de Kulübümüz bünyesinde hizmet veren Mersin Tenis Akademisi Antrenörleri tarafından verilecektir.  

Ülkemize  ve şehrimize dünyaca ünlü bir tenisçi kazandırma amaçlı hazırlanmış  olan bu projenin asıl amacı sporcularımızın sponsor katkıları ile kulübümüzde ve şehrimizde yollarına devam edebilmesidir.

Kulübümüz tarafından daha önce  bir çok başarılı sporcu yetiştirilmiş ancak bu çocuklarımız maddi olanakları olmadığından  tenisten uzaklaşmış yada  lisanslarını başka şehirlerdeki kulüplere taşımışlardır.Bu da şehrimiz ve kulübümüz için büyük kayıp olmuştur. Ama sponsorlarımızın  destekleri  sayesinde bunu tersine çevirerek şehrimiz ve kulübümüz adına Milli Takıma oyuncu yetiştireceğimize inancımız tamdır.

Bu anlamda şehrimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlara sizlerin aracılığı ile kulübümüze ve sporcularımıza sponsor olarak destek olmaları için buradan çağrı yapıyoruz.

Mersin Sevgi  evleri ile  geçmişte yaptığımız  eğitimin daha kapsamlı olarak yapılması konusunda işbirliği sağladık.

Başlangıçta hafta sonları ile tenis okulu bünyesinde derslere başlanacak, Sonraki aşamada başarılı olan çocuklarımız performans grubuna dahil edilecek ve kendi alt yapımızda bulunan çocuklarımızdan da performansa  seçilenler programa dahil edilecektir.

Kendini ispatlamış antrenörlerimiz  ile üst düzey oyuncuların yetişmesinde emin adımlarla ilerleyeceğiz.

Şampiyon Tenisçi Mersin’den projemizi gelecek günlerde ilköğretim okullarından altyapımız için seçeceğimiz çocuklarımızla daha da geliştireceğiz.

Bu projemize  ve kulübümüze destek veren Başta Mersin uluslar arası Liman işletmelerine ve tüm kamu kurum ve kuruluşlara teşekkür eder,saygılarımızı sunarız.  

25 MAYIS 2018                       

                                                                                                                                                                                                    Ahmet Atakan

                                                                                                                                                                               Mersin Tenis Yelken veYüzme Kulubü                   

                                                                                                                                                                                              Yönetim Kurulu Başkanı