MERSİN ÇOCUK EVLERİ TENİS EĞİTİM PROJEMİZİ BAŞLATTIK.

Şampiyon Tenisçi Mersin’den sloganıyla Mersin Uluslar arası Liman işletmeleri (MIP) ile birlikte  Mersin Çocuk  Evlerinden 12 oyuncu tespit ederek Tenis eğitim projemizi Mersin Uluslar arası Liman işletmeleri yetkilileri,Kulüp Başkanımız Sayın Ahmet Atakan ve basın mensuplarımızın katılımı ile  11 Temmuz 2017 de başlattık.

Kulüp Başkanımız Sayın Ahmet Atakan Projeyle ilgili Basınımıza yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu.

Saygı değer Basın mensubu arkadaşlarım,

 Şampiyon Tenisçi Mersin’den sloganıyla Mersin Uluslar arası Liman işletmeleri ile birlikte ilk adımı attığımız  bu projemizde  Çocuk  Evlerinden  8/12 Yaş grubunda  12 oyuncu tespit ederek Tenis eğitim projemizi  bugün sizlerinde katılımı ile başlatıyoruz.

Bu Sporcularımızın 1 Yıl boyunca   Malzeme ve diğer ihtiyaçları Mersin Uluslar arası Liman işletmeleri tarafından karşılanmakta olup Haftada  3  saat  Tenis eğitimleri de Kulübümüz bünyesinde hizmet veren Mersin Tenis Akademisi Antrenörleri tarafından verilecektir.  

Ülkemize  ve şehrimize dünyaca ünlü bir tenisçi kazandırma amaçlı hazırlanmış  olan bu projenin asıl amacı sporcularımızın sponsor katkıları ile kulübümüzde ve şehrimizde yollarına devam edebilmesidir.

Kulübümüz tarafından daha önce  bir çok başarılı sporcu yetiştirilmiş ancak bu çocuklarımız maddi olanakları olmadığından  tenisten uzaklaşmış yada  lisanslarını başka şehirlerdeki kulüplere taşımışlardır.Bu da şehrimiz ve kulübümüz için büyük kayıp olmuştur. Ama sponsorlarımızın  destekleri  sayesinde bunu tersine çevirerek şehrimiz ve kulübümüz adına Milli Takıma oyuncu yetiştireceğimize inancımız tamdır.

Bu anlamda şehrimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlara sizlerin aracılığı ile kulübümüze ve sporcularımıza sponsor olarak destek olmaları için buradan çağrı yapıyoruz.

Mersin Çocuk  evleri ile  geçmişte yaptığımız  eğitimin daha kapsamlı olarak yapılması konusunda işbirliği sağladık.

Başlangıçta hafta sonları ile tenis okulu bünyesinde derslere başlanacak, Sonraki aşamada başarılı olan çocuklarımız performans grubuna dahil edilecek ve kendi alt yapımızda bulunan çocuklarımızdan da performansa  seçilenler programa dahil edilecektir.

Kendini ispatlamış antrenörlerimiz  ile üst düzey oyuncuların yetişmesinde emin adımlarla ilerleyeceğiz.

Şampiyon Tenisçi Mersin’den projemizi gelecek günlerde ilköğretim okullarından altyapımız için seçeceğimiz çocuklarımızla daha da geliştireceğiz.

Bu projemize  ve kulübümüze destek veren Başta Mersin uluslar arası Liman işletmelerine ve tüm kamu kurum ve kuruluşlara teşekkür eder,saygılarımızı sunarız                          

 

                                                                                                                                                                                           Ahmet Atakan

                                                                                                                                                   Mersin Tenis Yelken veYüzme Kulubü  Yönetim Kurulu Başkanı