“SU HAYATTIR SUYU BOŞA HARCAMAYIN”

Mersin Tenis Yelken ve Yüzme Kulübümüzün  Sosyal Sorumluluk  Projesi kapsamında  “SU HAYATTIR  SUYU  BOŞA  HARCAMAYIN”  sloganı ile  su tasarrufunu Çocuklarımıza  aşılamak   düşüncesi ile düzenlediğmiz etkinliğimizi üyelerimizin ve sporcularımızın katılımıyla gerçekleştirmiş olduk.

Bu konuyla ilgili görüşlerimizide şu şekilde açıklayabiliriz.

Su tasarrufu, yaşamımız boyunca yapmış olduğumuz diş fırçalama, banyo yapma, çamaşır yıkama,  bahçe sulama gibi tüm faaliyetlerde kullandığımız su tüketimlerimizi azaltmak ve dikkatli kullanmaya özen göstermektir. Yaşam boyunca basit faaliyetlerimizde kullandığımız su miktarında tasarruflu su kullanmaya dikkat edersek, bir yılda dört kişilik bir ailede, yaklaşık 140 ton civarında su tasarrufu yapmış oluruz.  Mersin ülkemizde su kaynakları bakımından şanslı ve zengin illerimizden birisidir. Ayrıca tasarruflu su kullanımı sonucu cüzdanımızdaki var olan parada da artışlar olduğu görülecektir. 

Su tasarrufu, Dünya’nın tüm insanlarınca dikkate alınması gereken bir sorumluluktur. Bu yüzden öncelikle insanlarda küçük yaşlardan itibaren sorumluluk bilincinin oluşturulması gerekir. Kendi kararlarını verebilen, bağımsız davranabilen, kendine güvenli, başkalarının haklarını çiğnemeden kendi ihtiyaçlarını karşılayabilen yada karşılamaya çaba gösteren kişiler sorumluluk bilinci gelişmiş kişilerdir. Su tasarrufu insanlarda sorumluluk bilinci geliştikçe daha da fazlalaşacaktır.

Etkinliğimize katılan sayın Fazıl Tütüner suyun hayatımızdaki önemi konusundaki  konuşmasında vermiş olduğu bilgilerle çocuklarımızı ayrıca bilgilendirmiştir.

Desteklerinden dolayı kendisine teşekkürlerimizi sunarız.

GELECEK NESİLLERİMİZİN SUYUNU ÇALMAYALIM...                                                                       

 

                      Birol Gelbul                      

Mersin Tenis Yelken ve Yüzme Kulubü

                 Yönetim Kurulu 

                        Başkanı